18. ZÁŘÍ 2021 PROBĚHL PRVNÍ ROČNÍK ŠIFROVACÍ HRY PRO DĚTI "PO STOPÁCH".  RODINNÉ TÝMY SE VYDALI PO STOPÁCH SHERLOCKA HOLMESE.

DRUHÝ ROČNÍK ŠIFROVAČKY PŮJDE PO STOPÁCH JOSEFA SKUPY A PROBĚHNE 17. ZÁŘÍ 2022.

NÍŽE SE MŮŽETE PODÍVAT NA ARCHIV AKCE: 

Šifrovací hra pro děti

Zveme mladé šifrátory mezi 8 a 12 lety k účasti na rodinné šifrovačce na kraji Plzně.

Zdálo se, že REICHENBAŠSKÉ VODOPÁDY se Sherlocku Holmesovi staly osudnými. Pád však přežil, ale musí se skrývat. Ani doktor Watson netuší, že je Sherlock na živu. Přesto slavný detektiv nezahálí a vyráží přes MATTERHORN při honbě za zločinem. Vydejte se 18. září 2021 s Felixem po Sherlockových stopách a vypátrejte, jaké STÁTy musí navštívit, aby našel ukradené vzácné HODINKY.

Přihlašte svůj rodinný tým s hlavním šifrátorem (dítě vě věku 8-12 let) do hry, kde procvičíte mozkové závity. Můžete mít hlavního šifrátora mladšího i staršího, necháme to na vás. Hlavních šifrátorů může být samozřejmě v rodinném týmu i více. Důležití jsou i pomocní šifrátoři, kterým bylo více než 18 let a po celou hru budou za mladé šifrátory zodpovídat.

Text nahoře psaný kurzívou je rozcvičkou pro malé šifrátory.  Pokud víte, napište do přihlášky jednoslovné, devítipísmenné řešení. Můžete použít knihy, internet i rodiče. Na šifrovačce tomu nebude jinak, ale k luštění šifer nebude internet potřeba. Hodit se vám s sebou na šifrovačku budou tužky, nůžky, můžete vzít i pravítko a podložku, na které se vám bude dobře psát.

Před šifrovačkou se dozvíte trasu a při startu dostanete mapu s určením stanovišť, na kterých najdete šifry. Když do cíle dojdete do určené hodiny, můžete dát do slosování vaši herní kartu s vyluštěným heslem. První tři vylosované týmy dostanou deskové hry od Albi. Věříme, že vládní opatření nám dovolí v cíli další doprovodný program. Šifrovačka končí v místě, kde si můžete posedět a koupit občerstvení.

Šifrovačka začne na kraji Plzně (dostupné MHD). Trasa je dlouhá cca 4 km.

Účastnický příspěvěk za rodinný tým je 300 Kč. Výtěžek z této akce použije Felix na provoz Felixova turistického klubu pro lidi s mentálním postižením z Plzně a okolí.

Přihlášku vyplňuje zákonný zástupce a kontaktní údaje jsou na něj. Do vyplněného e-mailu dostanete před hrou další užitečné informace.

PARTNEŘI ŠIFROVACÍ HRY: